Kategórie
Ľalia Asiatic Tiny Bee v kvetináči 40cm
Priemer kvetu14 - 15 cm Výška rastliny - 40 cm Veľkosť listu10 - 15 cm    ..
Zobrazenie 1 až 1 z 1 (1 stránok)
Ľalia v kvetináči

Črepníková ľalia doma dnes nie je nezvyčajná. Bolo vyšľachtených mnoho odrôd, ktoré svojimi jasnými, veľkými kvetmi zdobia každú miestnosť. Vnútorné rastliny dokážu vytvoriť príjemnú atmosféru. Veľkolepá ľalia sa tiež stane skutočným vrcholom interiéru. Mnohé odrody navyše počas kvitnutia vyžarujú príjemnú jemnú vôňu, ktorá sa šíri po celej miestnosti.

Rastú ázijské a orientálne hybridy. Sú úplne prispôsobené životu v črepníku. Takéto rastliny produkujú minimálny počet výhonkov, takže si nevyžadujú opätovnú výsadbu na dlhú dobu.

 

  Stojí za zmienku, že črepníková ľalia je pomerne nenáročná rastlina. Domáca starostlivosť si nevyžaduje veľa úsilia a času. Dodržiavaním určitých pravidiel však môžete dosiahnuť bohaté kvitnutie, ktoré nastane v čase, ktorý vám vyhovuje. Veľké púčiky je možné narezať a vytvoriť tak veľkolepé kytice na rôzne oslavy. Obdobie kvitnutia priamo závisí od času výsadby.

Črepníková ľalia môže produkovať puky rôznych veľkostí, tvarov a farieb. Celkovo má tento druh asi 300 odrôd. Mnohé z nich znesú dosť výrazný pokles teplôt, iné uprednostňujú pestovanie v teplej miestnosti.

Kvitnutie trvá pomerne dlho, čo môže potešiť majiteľov rastliny. Púčiky môžu byť veľmi veľké. Môžu byť natreté v červených, oranžových, bielych a zlatých odtieňoch. Zaujímavé sú aj fialové farby ľalií. Výber takýchto rastlín je obrovský. Púčiky môžu mať tvar gramofónu a majú strapec. Odtiene sa môžu na tej istej rastline meniť. Okvetné lístky môžu mať biely okraj, hladko meniť odtieň z červenej na žltú atď.

 

  Ľalia má výrazné dekoratívne vlastnosti. Pri výbere odrody na pestovanie si musíte preštudovať jej preferencie pre podmienky pestovania. Niektoré odrody sú vhodné pre studenú lodžiu a iné pre okno v teplej miestnosti.

Črepníková izbová ľalia nebude vyžadovať veľkú pozornosť. Ako sa starať o rastlinu? Je potrebné zvážiť niekoľko jednoduchých odporúčaní. Rastlinu treba zalievať po troškách, ale pomerne často. V tomto prípade musíte zakaždým skontrolovať pôdu prstom, aby ste sa vyhli nadmernej vlhkosti pôdy.

 

  Rastlina miluje striekanie z rozprašovacej fľaše. To pomáha zvýšiť úroveň vlhkosti a tiež vyčistiť listy rastlín od prachu.

Keď je pôda zavlažovaná, tento postup sa kombinuje s hnojením. Na tento účel sa používajú organické a minerálne hnojivá. V tejto chvíli nemôžete postriekať listy. Všetka energia nahromadená listami musí ísť do žiarovky. Tu sa vytvoria puky kvetov. Kvitnú v nasledujúcom vegetačnom období.

 

  Keď nadzemná časť úplne vyschne, zalievanie by sa malo úplne zastaviť.

Sledujte nás na sociálnych sieťach