-
Chémia +-
-
Cibuľa, Česnak , Sadenice +-
-
Cibuľoviny kvety +-
-
Alcea
-
Anemone/Sasanka +-
-
Astilba
-
Begonia +-
-
Calla
-
Canna +-
-
Crocus/Krokusy +-
-
Dahlia +-
-
Dicentra
-
Echinacea
-
Freesia Double
-
Fritillaria/Korunkovky
-
Gipsophilla
-
Gladiolus
-
Gloxínia
-
Helleborus/ Čemerica
-
Hemerocallis / Denivka
-
Hosta
-
Hyacinth / Hyacint
-
Incarvillea
-
Iris/Kosatec
-
Kniphofia
-
Liatris
-
Lupin
-
Muscari
-
Narcissus / Narcisy
-
Paeonia
-
Phlox
-
Phlox Pots
-
Platycodon
-
Pots Paeonia
-
Primula
-
Pulsatilla
-
Ranunculus/Iskernik
-
Tigridia
-
Tulips / Tulipan +-
-
-
Dekorácie a Umelé kvety +-
-
Dekoratívne záhradné rastliny +-
-
Hnojivá +-
-
Izbové kvety +-
-
Kvetinače
-
Ľalie +-
-
Plyšové hračky
-
Semienka +-
-
Byliny

Dracaena je krásna, nenáročná rastlina, ktorá sa perfektne hodí do každého interiéru. Túto exotickú krásku ľahko nájdete nielen v domoch a bytoch, ale aj v interiéri kancelárií, reštaurácií, salónov, hotelov a biznis centier. Priťahuje ladným vzhľadom a nerozmarným charakterom. Ukážeme vám fotografie rôznych druhov rastlín a povieme vám, ako sa starať o dracaena tak, aby vás potešila sviežim, luxusným olistením po celý rok.
Starostlivosť o dracaena je jednoduchá, ale atraktívnosť a zdravie kríka alebo stromu závisí od správneho umiestnenia v miestnosti. Najlepšie možnosti na umiestnenie kvetu sú západná alebo východná časť domu. Exempláre s jednofarebnými listami znesú polotieň, zatiaľ čo pestré vyžadujú rozptýlené svetlo vo veľkom množstve.
Teplotný rozsah v teplom období by mal byť +20-+22°C, počas obdobia odpočinku - +15-+16°C. Je potrebné zabezpečiť dostatočnú vlhkosť vzduchu, použiť zvlhčovač vzduchu alebo inštalovať clony na zdroje tepla. Dracaena dobre rastie v klimatizovaných miestnostiach, potrebuje vetranie, ale neznáša prievan a náhle zmeny teploty.
Pre obyvateľa trópov je dôležitá vlhkosť, preto ho treba rosiť. Kvetináč je možné umiestniť na širokú nádobu s morskými kamienkami a vodou. Otvorené akvárium alebo fontána vyzerá skvele v interiéri a umožňuje vám udržiavať úroveň vlhkosti potrebnú pre rastlinu.
Kvet domáceho dracaena je citlivý na kvalitu vody, takže hlavným bodom, ako sa oň starať, je dodržiavať pravidlá zavlažovania. Voda sa používa prevarená, usadená alebo filtrovaná. Je potrebné zalievať zhora a rovnomerne navlhčiť pôdu. Po 20-25 minútach sa prebytočná kvapalina z panvice vypustí. Dracaena širokolistá vyžaduje viac vody ako dracéna úzkolistá, s tým treba počítať, aby ste vedeli, ako sa doma starať o rôzne druhy.
Pre letnú sezónu sa zalievanie vykonáva, keď substrát v kvetináči vyschne 1/3 zhora. V zime - raz za 5-7 dní. Vysychanie a podmáčanie môže zničiť korene samice draka. Raz alebo dvakrát za mesiac sa listy očistia od prachu mäkkou vlhkou handričkou. Teplú sprchu môžete zariadiť pokrytím pôdy z vody filmom.
Starostlivosť o kvetinu ako dracaena doma zahŕňa včasné kŕmenie. Na tento účel použite komplexné univerzálne hnojivá alebo hnojivá vytvorené špeciálne pre exotickú krásu. Pre aktívny rast (začiatok jari - koniec leta) je potrebné kŕmiť vnútorné palmy každé dva týždne. Jeseň a zima sú obdobím oddychu.
Dva až tri týždne stačia na to, aby sa kúpená kvetina prispôsobila. Potom môžete urobiť prvú transplantáciu z rašeliny do pôdy. Mladý strom je potrebné presadiť každý rok a starší ako 5-7 rokov - raz za dva až tri roky. Presadiť je potrebné, keď koreňový systém narastie a nádoba sa naň stane príliš malá. Najlepší čas je jar - začiatok leta.
Koreňový systém kvetu je dlhý, takže kvetináč by mal mať malý priemer, ale vysoký. Pri každej transplantácii sa nádoba vyberie na šírku a výšku o 1-2 cm väčšiu ako predchádzajúca. Nemali by ste brať príliš veľkú nádobu, inak pôda rýchlo kysne a korene hnijú.
Kvet dobre rastie v špeciálnej pôde pre palmy alebo dracény obsahujúce trávnik, kompost a piesok. Univerzálny substrát môžete použiť zmiešaním s kypriacimi prostriedkami (kokosové lupienky, hrubý piesok, jemný štrk) v pomere 4:1.
Na dno hrnca položte 1-1,5 cm drenážnu vrstvu z expandovanej hliny a penových guľôčok;
-nalejte vrstvu pôdy;
-odstráňte kvetinu z nádoby;
-starostlivo očistite koreňový systém od rašeliny;
-Umiestnite rastlinu na zem a narovnajte korene;
-opatrne pridajte hlinenú zmes a pravidelne ju mierne zhutňujte;
Zalejte dracaena usadenou alebo filtrovanou vodou.
Ak je strom natiahnutý a kmeň je odhalený, oplatí sa orezať, aby boli listy plnšie. Musíte si vybrať miesto, kde by sa dospelá kvetina mala začať vetviť. Dezinfikujte nôž a odrežte hornú časť o 10-15 cm, posypte rez drveným dreveným uhlím. Rastlina sa premiestni na tmavé, chladné miesto a nezalieva sa, iba sa pravidelne strieka. Hneď ako sa objaví nový list, môžete sa o svoju palmu dracaena starať ako obvykle. Ak chcete začať pestovať mladé exempláre, stačí si vybrať vhodnú metódu.
Kontrolný zoznam pre starostlivosť o dracaena v kvetináči
Vyberte si miesto s dostatkom nepriameho slnečného žiarenia.
Vyhnite sa prievanu a teplotným výkyvom.
Zalievajte, keď je pôda 1/3-1/2 suchá.
Očistite prach z listov.
Replantujte včas.
Počas obdobia aktívneho rastu kŕmte 2 krát mesačne.
Krásny, nenáročný kvet dracény vám nebude spôsobovať problémy a nebude vyžadovať, aby ste venovali viac času a úsilia, keď presne viete, ako sa oň starať doma.