Hemerocallis Mount Helena je bylinná rhizomatózna trvalka. Výška 50-60 cm Kvety sú veľké, až 14 cm Veľmi pôsobivá rastlina, ktorá poteší oko teplými, jasnými farbami. Okvetné lístky sú na okrajoch mierne zvlnené, na koncoch mierne zakrivené a usporiadané v niekoľkých radoch. Kvitne od júla do augusta.
Denivka je bylinná rhizomatózna trvalka. Celková výška rastliny sa pohybuje od 30 do 100 cm Krásne mečovité, úzke, ovisnuté listy tvoria mohutný ker, ozdobný až do mrazu. Náhodné korene denivky sú šnúrovité, zvyčajne mäsité, hrubé, čo pomáha rastlinám prežiť v suchu. Kvitne v júli až auguste. Celkové trvanie kvitnutia je asi tri týždne. Rastlina vytvára vysoké, niekedy rozvetvené stonky kvetov. Kvety sú lievikovité, šesťdielne, zhromaždené v rozľahlých kvetenstvách, kvet žije jeden deň, ale každý deň nový. V súkvetí kvitnú súčasne až tri kvety. Kvety vyžarujú veľmi príjemnú vôňu, ktorá sa v noci stáva hustejšou. V kvetinárstve sa pestujú prírodné formy aj rôzne odrody denivky, ktoré si vďaka práci amerických a austrálskych chovateľov získali veľkú obľubu.
Odrody denivky sa často vyznačujú počtom sád chromozómov v jadre. Táto vlastnosť je nevyhnutná pre chovateľov pri ich profesionálnej činnosti. Denivky prichádzajú v triploidných, diploidných, tetraploidných a polyploidných odrodách. Diploidné obsahujú 22 chromozómov a väčšina zástupcov tohto rodu má túto ploidiu. Tetraploidy obsahujú 44 chromozómov a boli získané umelo ako výsledok konverzie diploidov. Spôsob ošetrenia rastliny chemickou látkou prírodného pôvodu - kolchicínom, čo je silný mutagén, ktorý vyvoláva polyploidiu pri delení buniek.
Výhody tetraploidov:
Veľkosť kvetu je väčšia.
Farby a odtiene sú intenzívnejšie.
Vegetatívna sila v liste, kvete a stonke je väčšia.
Textúra kvetov a listov je ťažšia
Výhody diploidov:
Väčšina denných ľalií je diploidná.
Jemnejšie, rafinovanejšie formy.
Vegetatívna sila reprodukcie je vyššia.
Froté odrody a pavúky, väčšina z nich je diploidná.
Čisto ružová farba sa získava skôr medzi diploidmi.
Diploidné denné ľalie sa opeľujú ľahšie ako tetraploidné. Produkuje sa viac semien.
Správanie denných ľalií v zime, povaha rastu a správanie listov denných ľalií sa delí na tri typy:
Daylily Mount Helena je lineárny rizomatózny kvet. 50-60 cm dlhé Kvety sú veľké a 14 cm dlhé Zelenina sa varí teplým a mrazeným spôsobom. Listy sú na okrajoch kruhu pokryté tenkou vrstvou farby a na konci kruhu sú uzavreté a umiestnené v malých kruhoch. Narodeniny od júla do augusta.
Denivka je lineárna rhizomatózna hľuzovka. Červené maliny s výškou 30 až 100 cm Červené, hrdzavé, tenké, zvinuté listy vlhké, mrazuvzdorné. Nájdené korene sú hrubé, hrubé a ťažké, čo pomáha udržiavať rastliny takýmto spôsobom. Prázdniny v júli a auguste. Červená stuha na torte je stará ako tri dni. Rastlina je vysoká, s niekoľkými ružovo-bielymi kvetmi. Kvety sú ozdobené, zasiate a zavesené v ružových kvetoch, kvet je vždy tam, ale každý kvet je nový. Počas prázdnin sú tri kvety. Deti si zobrali najväčšie množstvo vody, aké mali, a v noci zostali doma. V benátskej púšti pochádza škodca z regiónu a diviakov obyvateľov, ktorí zase využívali americké a austrálske veveričky na hľadanie veľkých predmetov.
Drody džínsoviny sa často vyskytujú vo forme oxidu chrómu v cédri. Preto o slobode pre moje odborné schopnosti neviem nič. Denivky pryanidzaju u triploidných, diploidných, tetraploidných a polyploidných druhov. Diploidia obsahuje 22 chromozómov a výsledkom je, že ide o ploidiu. Tetraploidia obsahuje 44 chromozomálnych prvkov a bunky sa pomaly pohybujú ku koncu diploidnej konverzie. Metóda extrakcie rastlinnej chemikálie z prírodnej vody - kolchicino, čo je silný mutagén spôsobujúci polyploidiu počas vývoja zajačikov.
Tetraploidná aktivita:
Celý dom je krásny.
Farby je čoraz intenzívnejšia.
Zelenina je na liste silná, ale zrno tam stále je.
Text obrázkov a zoznamov, ktoré som napísal
Diploidná aktivita:
Farba vlasov samice je diploidná.
Zhustené, rafinované formy.
Vegetatívna sila rastie a rastie.
Mrazené ovocie a hrášok, ktorých hlava je diploidná.
Červenohnedá farba medu je diploidná.
Diploidné jadrá sa tvoria z rovnakých jadier ako tetraploidné jadrá. Vyrábajte poloautonómne.
Pravopis denných písmen v zime, po ktorom dochádza k rastu, a pravopis denných písmen je rozdelený do troch typov:
Dormant - opadavé ľalie so správaním typickým pre naše podnebie. V zime lístie úplne odumiera a rastlina prechádza do potrebného obdobia odpočinku. Rast dennej jari začína až vtedy, keď teploty stúpnu a stanú sa dostatočne teplými na podporu vegetácie.
Evergreeny - denivky s takmer súvislou vegetáciou v tropických podmienkach. Vždyzelené denivky nemusia mať vôbec obdobie vegetačného pokoja, keďže k tvorbe listov dochádza počas celého roka. Vždyzelené denivky nezhadzujú listy, ale postupne ich nahrádzajú starnutím. Lístie vždyzelených ľalií v mrazivých obdobiach čiastočne odumiera, ale stonka zostáva živá a zelená a začína rásť pri prvom rozmrazení. Vždyzelené prispôsobené odrody vyžadujú hlboké zimné mulčovanie, najmä v prvom roku po výsadbe.
Semi-evergreeny - známe aj ako spiace - sú skupinou odolných vždyzelených odrôd denivky, ktorej lístie v zime čiastočne odumiera. Závisí to od genetiky hybridu, jeho schopnosti aklimatizácie, klimatickej zóny pestovania a poveternostných podmienok pestovateľskej oblasti. Obdobie vegetačného pokoja polozelených ľalií je pre záhradkára často sotva viditeľné a trvá asi 2-3 týždne, 1-2 krát do roka. Polostále zelené denivky majú prechodný listový habitus, ktorý nemožno primerane klasifikovať ako opadavé spiace alebo vždyzelené. V teplom podnebí sa tieto denné ľalie budú správať ako vždyzelené.
Skladovanie pred výsadbou
Ako skladovať rastliny, ak ste balík dostali pred začiatkom výsadbovej sezóny? Existuje niekoľko jednoduchých pravidiel na skladovanie denných ľalií:
Ak sú púčiky v kľude, skladujte ich v chladničke v dierovaných vreciach s navlhčeným machom alebo v pivnici v debničkách so zeminou, teplota 0...+4 °C.
Ak začali rásť púčiky, rastlinu zasadíme do skleníka alebo do črepníka. Zimovzdorné plodiny uchovávame pri teplote +3...+5 °C, rastliny s krehkým koreňovým systémom a teplomilné plodiny vysádzame do črepníkov, udržiavame pri teplote +15…+17 °C, postupne ju zvyšujeme na +20…22 °C.
Počas skladovania pravidelne kontrolujte stav sadivového materiálu. Odstráňte poškodené, zhnité časti koreňov, podzemkov a cibúľ a ošetrite fungicídom
Pamätajte, že preprava a transplantácia sú pre rastlinu stresujúce. Pred výsadbou na otvorenom teréne ošetrite koreňový systém stimulátorom rastu.
Miesto pristátia
V prírodných podmienkach denné ľalie rastú na okrajoch lesov v tieni kríkov, takže v južných oblastiach sa môžu pestovať na slnečných miestach aj v svetlom tieni. V chladnejších klimatických podmienkach môže rastlinám chýbať teplo a svetlo, čo negatívne ovplyvňuje ich kvitnutie, preto by sa denné ľalie mali vysádzať iba na otvorenom, dobre osvetlenom mieste.
Požiadavky na pôdu
Najvhodnejšou pôdou je úrodná hlinitá pôda s dobrou drenážou a neutrálnou alebo mierne kyslou reakciou. Piesok a humus sa pridávajú do ílovitých pôd, zatiaľ čo piesčité pôdy sú obohatené o organickú hmotu.
Pristátie
Denivky sa vysádzajú na otvorenom priestranstve v máji alebo auguste. Ak chcete zasadiť, vykopte jamu hlbokú 30 cm, na dno nasypte zmes piesku, humusu a rašeliny, pridajte popol a fosforovo-draselné hnojivo, zapustite podzemok do jamy, narovnajte korene a zasypte záhradnou zeminou, opatrne, ale dôkladne zhutnite pôdu. Koreňový krček by nemal byť zakopaný viac ako 2 cm Po výsadbe sa rastliny hojne zalievajú.
Starostlivosť
Starostlivosť o denivku nie je náročná; Pri absencii prirodzených zrážok po dlhú dobu sa rastliny hojne zalievajú. Ak pôda nie je bohatá na živiny, denné ľalie sa kŕmia komplexnými minerálnymi hnojivami na jar, počas rastu listov a v auguste pre bohaté a kvalitné kvitnutie v budúcom roku. Denivky dobre reagujú na mulčovanie rašelinou alebo kompostom vo vrstve do 3 cm Táto technika pomáha udržiavať vlhkosť v pôde, zabraňuje výskytu buriny a chráni rastliny pred náhlymi zmenami teploty. Môže rásť na jednom mieste veľmi dlho a vytvárať veľké, široké kríky.
Prístrešok na zimu
S prvými mrazmi sa listy denivky odrežú vo výške 5-10 cm od zeme, nemôžete ich strihať, stačí mulčovať kríky rašelinou alebo trávou. Lilya nie je vykopaná na zimu, rastlina veľmi dobre znáša mrazy až do -40 ° C.
Reprodukcia
Denivky sa rozmnožujú prevažne vegetatívne, delením kríka. V auguste sa podzemok opatrne vykope, umyje z pôdy a rozdelí ostrým nožom, pričom rezy posypú drveným dreveným uhlím. Voľné kríky denivky je možné rozdeliť bez toho, aby ste ich vyhrabali z pôdy, pomocou lopaty oddeľte dcérske rozety od materského kríka.
Použitie v krajinnom dizajne
V záhrade sú denné ľalie vhodné ako skupinové a samostatné výsadby, sú nádherné v mixborders, na brehoch rybníka a sú skvelými susedmi so stromami a kríkmi. Do skaliek sa hodia nízko rastúce, drobnokveté denivky.
Použitie v interiéri
Súkvetia denivky sú výborné na rez a v kytici zostanú dlho čerstvé.