Perfektná voľba, ak: Hľadáte popínavú odrodu s neuveriteľne bohatým kvitnutím, intenzívnou vôňou a vysokou odolnosťou voči nízkym teplotám.
Tipy na pestovanie: Popínavá ruža Pink Cloud je spoľahlivá odroda s nádherným, bohatým a dlhým kvitnutím. Oceňovaný pre svoju vysokú odolnosť a bezproblémové prezimovanie.
Výška: 2-3 m.
Rozpätie: 1,5 m.
Kvitnutie: jún-október.
Vôňa: intenzívna.
Výsadba: Korene popínavej ruže Pink Cloud pred výsadbou namočte na jednu noc do vedra s vodou. Opatrne vykopte pôdu a pripravte výsadbovú jamu, aby sa korene mohli voľne šíriť. Ruže by sa mali vysádzať do takej hĺbky, aby miesto vrúbľovania (zahustená časť), z ktorého vyrastajú výhonky, bolo približne 5 cm pod zemou. POZNÁMKA: Popínavé ruže vysadené pri stene alebo plote vyžadujú väčšiu pozornosť. Zem pri základoch býva neúrodná, ktorú obohatíme dobrou zeminou zmiešanou s maštaľným hnojom alebo kompostom. Ruža by mala byť zasadená približne 20-30 cm od steny a nezabudnite ju zalievať.
Vzdialenosť výsadby: na dosiahnutie efektu kvitnúcej steny pozdĺž steny alebo plotu používame rozstup 1,5-2 m.
Umiestnenie: Popínavá ruža Pink Cloud rastie najlepšie na plnom slnku. Toleruje svetlý tieň v polohe na západ alebo na východ.
Nároky na pôdu: pôda by mala byť bohatá na živiny a mierne vlhká. Ťažké pôdy by sa mali uvoľniť pridaním organických látok, ako je kompost a piesok. Ruže dobre rastú v úrodnej, priepustnej pôde. Nemajú vysoké nároky na pH pôdy - pohybuje sa od 4,5 do 7 pH.
Mulčovanie: Každý rok na jar alebo na jeseň treba plochu pod ružami mulčovať, napr. s kompostom alebo kôrou. Zabránime tak silnému rastu buriny a zlepšíme štruktúru a úrodnosť pôdy. Mulčovanie tiež zabraňuje nadmernému vyparovaniu a spôsobuje rýchlejšie prehrievanie pôdy.
Hnojenie: prvé prihnojenie sa vykonáva skoro na jar, približne dva týždne po začiatku vegetácie. Druhýkrát hnojíme v júli, najneskôr však v polovici mesiaca. Mali by sa používať kombinované hnojivá. Odporúča sa použiť hotové hnojivá pre ruže. V auguste sa odporúča ružiam dodať draslík, ktorý zvyšuje odolnosť rastlín voči chorobám a ich mrazuvzdornosť (zahusťuje bunkovú šťavu).
Rez ruží: skoro na jar po vyčistení kôp vyrežte iba poškodené výhonky, výhonky napadnuté chorobami a zamrznuté hroty výhonkov. Z času na čas môžete vystrihnúť príliš husté alebo staré výhonky na úrovni zeme a týmto spôsobom ker trochu vytvarovať. Je potrebné odstrániť ovocie.
Zimná ochrana: hromadenie ruží na zimu by sa malo vykonávať až po výskyte mrazov.